Tilmeldte

Her på siden finder listen over tilmeldte til Allingåbro Motor Festival 2018 – Siden bliver løbende opdateret…

3. DM TRACTOR PULLING
Se startlisten her→

DRAGRACE
Streetbike
Asbjørn Gaardsmand – Yamaha R6
Dan Henriksen – Yamaha fzr 1000
Frank Møller – MV Agusta F4 750 SR
Hans Andersen – Triumph 650
John Bille – Yamaha Vmax 1700
Johni Kristensen – Vmax
Kenneth Kristensen – Vmax
Ole Christiansen – Ducati 956
Visti Tranekær – Suzuki gsxr1300

Harley
Flemming Zacho – Harley
Franz Hansen – Harley
Jørgen Godske – Harley
Tonni Thomsen – Harley

Super Gas Bike
Bendy Duncker – Suzuki GSXR 1000
Bent Carlson – Suzuki Hayabusa
Carsten Iversen – Yamaha R1
Flemming Kristiansen – Kawasaki Turbo
Frank Larsen – CBR 900rr
Ivan Nielsen – Suzuki GSXR 1000
Ivan Vohnsen – Suzuki 1000
Johan Juel Jensen – Kawasaki Ninja ZX12R
John Severinsen – Kawasaki
Jonas Jensen – Suzuki GSXR 1000
Kim Kristoffersen – Suzuki GSXR 1000
Kristian Kruse – Yamaha FJ1200
Lars Langholm – Suzuki GSXR 1100
Lars Skovgaard – Suzuki
Mark Bach – Kawasaki zx9r
Mathias Dahl –  Kawasaki ZX 10 RR
Morten Jensen – Suzuki
Oliver Selander – Kompressor Kawa
Peter Lundvig – Kawasaki 1400
Rasmus Marius Jensen – GSXR 1000 K2
Søren Hede – Hayabusa
Thomas Enbacher – Kawasaki ZZR
Tommy Rasmussen – Suzuki Hayabusa

Junior Drag Bike
Mikkel Kristoffersen – Yamaha 400
Oliver Thomsen – Suzuki
Rasmus Hansen – Honda CB 600

Scooter
Allan Rosborg – 2 cylindret dragster
Anders Cremer – Polini Sprinter
Anton Meyer Davidsen – Yamaha Jog R
Benjamin Nielsen – Yamaha Jog r
Bo Christensen – Yamaha Sprinter 100 cc
Chris Tømmerup – Yamaha Jog R 94cc
Dennis Østergaard – Sonic LC evo 95
Jesper Pedersen – Polini Dragster
Jørgen Kvist – Kreidler
Kasper Nielsen – Yamaha Yog r
Mads Mathiasen – Yamaha Yog-RR
Mads Ringø – Kawasaki 400 cc
Mads Skiffard – Gilera Sprinter 94cc
Marc Vedel – Jog R
Martin Frandsen – TCR sprinter
Martin Hammer – Polini Sprinter 70cc
Per Mathiasen – Yamaha 70cc
René Meilstrup – Speedfight 2
Thorsten Hansen – 2 Cylinder Sprinter

Show
Dennis Steen –
DueRacing – Pontiac Firebird 67′
Erik Buch-Honum – Dogde Dart
Erik Nielsen –
Finn Asserbo – Top Fuel Bike
Gert Mertz – Opel Kadett C
Hans Nielsen – Ford Maverick
Jesper Toft –
John Elnef – VW Boble
Martin Svensson – Opel Kadett B
Morten Bay – Camaro
Stafan Pedersen – Chevrolet Camaro 69′
Stig Neergaard –
Søren Menne – 1932 Roadster
Thomas Kiel – VW Bobble 69′ 233 HK
Tonny Dalsgaard – Corvette C4
Ulrik Eriksen –  RatRod

Super Competition Bike
Claus Hansen – Kawasaki Eddie Lawson
Jørgen Sandvad Ulriksen – Suzuki Hayabusa
Kristian Kruse –  Yamaha fzr 1000
Monti Jespersen – Suzuki Hayabusa
Per Møller – Suzuki
Sven Fagan – HMR 1500
Thobias Stage – Yamaha FJ 1200

DRIFTING
Adam Szalai – BMW 325i
Allan Jensen – BMW 328i
Anders Kristensen – BMW E36
Anders Kristoffersen – BMW E39
Axel Nielsen – BMW E30
Daniel Ploug – Nissan 350z
Egon Christensen – BMW E34
Frederik Christophersen – BMW E36
Frederik Dahlberg – BMW E36 Coupe V8
Henning Mathiasen – Nissan Skyline r32
Henrik Jakobsen – Nissan 240 sx
Jannick Rasmussen – Nissan 350z
Jens Mortensen – BMW E46 V8 565 HK
Jeppe – BMW E36 m3 Turbo
Jeppe Petersen – BMW E30
Jonas Fuglsang – BMW E36 Coupé 330i
Johannes Rosholm Mygind – 700 hk Nissan s13 sr22vet
Kasper Kristensen – Nissan Silvia PS13
Kaspar Vingren – BMW E36
Kenneth Juul –
Kenneth Hvid – BMW E30
Kian Dohn –
Kim Kristensen –
Martin Szalai – BMW E36
Mathias Darby – BMW E46
Mike Andersen –
Mikkel Bøll –
Mikke Kraus – BMW E46 stc.
Mikkel Ravn Kraft – BMW E30
Nikolai Hvid – BMW E28
Nicolai Peter Nielsen –
Nikolaj Peder Hansen –
Nikolaj Nielsen – BMW E46 M3
Nikolaj Sommer – Toyota Supra mk3
Palle Hansen
Patrick – BMW E36 V8 Alpina
Patrick Viborg
Per Kristensen –
Per Svensson – BMW E36
Rene Jeanette Burning Outlaws –
Simon Garsdal –
Stephvan Bonde – BMW E36
Steven Dean Ejdrup – BMW E30
Stig Fuglsang – BMW E36 Coupé 330i
Søren Klitgaard – BMW E30
Søren Mikkelsen – BMW E36
Tamas Murancsik – BMW E36
Theis Holm – Toyota Supra MK III
Tinna Riis

MOPED WARRIORS

4X4 / OFFROAD
Allan Holm  – Patrol
Anders Birkdal – Terrano
Anders Westerman – Landrover
Bent Kristensen – Suzuki
Claus B. Sørensen – Patrol
Daniel Bærentsen – Patrol
Ib Grøne – Volvo Valp
Jan Winther – VW Jagtvogn
Jebbe Ebler – VW Touarg
Jeff Vind – Patrol
Jesper Jensen – Patrol
Johan Andersen – Landcuiser
Karsten Sverningsen – Suzuki sj410
Lennart Christian – Patrol
Mads T. Henriksen- Unimog
Mads Venther – Landcruiser
Mathias Dahl – Nissan Patrol
Mike Slorup – Landcruiser HDJ 80
Morten Borg – Patrol
Nick Jepsen – Patrol
Nikolaj Lystlund – Volvo c303
Nickolaj Wattez – Patrol
Peter Dahl Jakobsen – Volvo Valp
Peter Pedersen – Patrol
Rene Frederiksen – Suzuki SJ 413
Rene Nielsen – HDJ 80
Ricky – Toyota BJ
Simon Skov – Patrol
Steffen Sjøgaard – Pajero Sport
Stig Pedersen – Patrol
Søren Clausen – Patrol
Søren Vinther – Landcruiser HDJ 80
Uwe Hinricsen – m 203

RC SUPERLIGEDRIFT I FODERSTOFFEN